Okładka

Pasja jest jedyną siłą na tyle potężną, by motywować nas całe życie to ona sprawia, że w naszym życiu zaczynają przeważać emocje pozytywne tak potrzebne dla zdrowia psychicznego i fizycznego. Radość, duma, zadowolenie, uskrzydlenie i motywacja odczuwane podczas działania z pasją są uczuciami, których tak bardzo potrzebujemy, by móc stawiać czoła rzeczywistości i różnym sytuacjom trudnym, zachowując jednocześnie pogodę ducha i zadowolenie z życia. Poświęcanie czasu pasji daje nam odskocznię od problemów oraz siłę do ich przezwyciężania. Pozwala nam naładować akumulatory i daje energię oraz entuzjazm na co dzień.

Jednak co właściwie jest pasją? Czy są to tylko pewne dziedziny nauki, sport i dyscypliny, kolekcjonerstwo? Aparat to właściwie kawałek tworzywa, metalu i materiałów sztucznych. Sam w sobie nie jest pasją. Nadanie mu znaczenia, powiązanie z nim różnych wspomnień i doświadczeń powala nam na stwierdzenie, że fotografia to nasze życie. To ludzie mają pasję, hobby to odczucie, stosunek do jakiejś czynności. Może być zły lub dobry. Właśnie, dochodzimy tu do ważnej rzeczy! Skoro zainteresowanie to uczucie, możesz nim zapałać do czego chcesz. Nie musisz kupować go jak sprzętu. Możesz je utworzyć, odkryć lub wykreować. Uważasz, że nie masz pasji, bo nie zbierasz znaczków? Nic bardziej mylnego. Cóż z tego, jakbyś je zbierał, skoro być tego do końca nie lubił? Prowadziłbyś pasję, ale nie pasjonowałbyś się tym. Nie szukaj czegoś tylko po to, by odpowiedzieć konkretnie na pytanie zadawane przez innych „Co lubisz robić?”. Odkryj swój własny sektor.

A największą naszą pasją są ludzie. Zarówno Ci najbliżsi, współpracownicy, dalsi znajomi czy nieznajomi. Przebywanie z ludźmi, rozmawianie, dowiadywanie się kim są, co ich raduje, jakie mają problemy, jakie mają pasje sprawia nam ogromną radość.

„Bo człowiek bez pasji nudzi swoją duszę…”