EUPHYTOS

to włoska marka, produkująca innowacyjne kosmetyki, przeznaczone do pielęgnacji włosów. Jej głównym założeniem jest czerpanie z natury tego co najlepsze. Założenie to przerodziło się w motto firmy. Wszystkie składniki aktywne pozyskiwane są z roślin i dodawane do kosmetyków w swojej najczystszej postaci. Euphytos w doskonały sosób łączy zielarską tradycję z nowoczesnymi technikami zabiegów kosmetycznych.
Historia firmy dowodzi, że wysoka wydajność produktów wytworzonych z surowych materiałów naturalnego pochodzenia, w połączeniu z minimalistycznym designem opakowań oraz świeżymi i esencjonalnymi zapachami, gwarantuje przyjemne chwile relaksu, poczucie dobrobytu oraz pewny i profesjonalny rezultat.

.

.

.

Markę Euphytos można zaliczyć do promotorów stylu eko w kosmetologii, ponieważ nie tylko korzysta z dobrodziejstw natury, ale także dba o to, aby wszystkie wytwarzane przez nią kosmetyki były bezpieczne dla środowiska. Tendencja ta przejawia się również w opakowaniach i innych elementach identyfikacji wizualnej. Przykładem może być „eko-regał” wykonany z tektury, bardzo estetyczny i funkcjonalny, a jednocześnie łatwy do przetworzenia w procesie recyclingu.

HISTORIA

W 1995 roku powstała Linia Euphytos Professional. Filozofią i celem jej utworzenia stało się połączenie zielarskiej tradycji z nowoczesnymi technikami zabiegów kosmetycznych. W tym samym czasie powstała także koncepcja „Natural Hair Stylist”. Łącząc oddanie i wiarę w to, co jest naturalne z żywotnością i eklektycznym charakterem profesjonalnego fryzjerstwa, Euphytos oferuje pełen zakres wysokiej jakości produktów przeznaczonych dla fryzjerów, którzy pragną wprowadzić nowość i świeżość do swoich salonów.

MOTTO

Głównym mottem firmy, która po wielu latach badań i testów odkrywa przed Państwem sekret zdrowych i pięknych włosów jest:
NATURA I PIĘKNO DLA TWOICH WŁOSÓW

Producent kosmetyków Euphytos jest właścicielem dwóch gospodarstw ekologicznych. Jednego w Specchia, w południowych Włoszech, a drugiego w Weronie, w północnej części kraju.

Większa część substancji czynnych użytych w kompozycjach linii naturalnej pochodzi z roślin, z własnych hodowli organicznych. Dzięki zintegrowanemu łańcuchowi produkcyjnemu marka ma realny wpływ na jakość na każdym etapie tworzenia kosmetyku – od nasion do produktu końcowego.
Czy wiesz że…? Linia Naturalna Euphytos nie zawiera parabenów, SLES czy GMO oraz nanomateriałów i jest przetestowana pod kątem obecności Ni.Cr.Co (metali ciężkich – chromu, niklu i kobaltu).
Czy wiesz, że…? Marka Euphytos stawia nie tylko na naturalny skład swoich kosmetyków, ale także dokłada wszelkich starań aby były one bezpieczne dla środowiska! W trakcie najbliższych targów w Bolonii zaprezentowana zostanie nowa Linia Naturalna, w której odrzucono dodatkowe niepotrzebne opakowania, pozostawiono tylko te niezbędne, które całkowicie nadają się do recyklingu. Zminimalizuje to negatywny wpływ na środowisko!
http://www.euphytos.pl