Błyszczące włosy

Przywróć połysk swoim włosom

Zima się kończy, ściągamy powoli czapki z głów i dlatego zależy nam na pięknym wyglądzie naszych włosów. Przez zimę mądrze chroniliśmy głowę przed utratą ciepła, nierzadko kosztem fryzury…  Zdrowie przede wszystkim! A teraz czas zabłysnąć! Wiosna idzie! Nadajmy naszym włosom blasku!

Co pozbawia włosy blasku?

Włosy matowe to włosy zniszczone, po nieodpowiednich zabiegach, przesuszone. Szkodzi im wysoka temperatura suszenia czy prostowania. Równie niekorzystny wpływ na połysk włosów ma niewłaściwa technika ich suszenia. Twarda woda w naszych kranach też nie pomaga, kamień osadza się na nich tak samo, jak na armaturze, może w trochę mniej spektakularny sposób… Nawet słońce nie jest sprzymierzeńcem włosów… Promieniowanie UV działa destrukcyjnie nie tylko na skórę, ale także na strukturę włosa. Niewłaściwie dobrane kosmetyki do indywidualnej pielęgnacji włosów także robią więcej szkody niż pożytku. Wspomnimy tu także o błędach w ich stosowaniu: niewłaściwa aplikacja, zbyt krótkie lub zbyt długie trzymanie kosmetyku na włosach, niedokładne spłukanie, to grzechy niestety powszechne…

Dieta

Co zrobić, by mieć błyszczące włosy? Przede wszystkim zadbajmy o siebie kompleksowo. Lśniące włosy to zdrowe włosy. Na ich zdrowy wygląd wpływa kondycja całego organizmu, więc przede wszystkim zadbajmy o zbilansowaną dietę bogatą w składniki mineralne i witaminy. Nie może w naszej diecie zabraknąć białka, które wzmacnia strukturę włosa. Szczególnie ważne dla kondycji naszych włosów są witaminy A, E i witaminy z grupy B. Zwracajmy także uwagę na produkty zasobne w krzem, magnez, żelazo, cynk i miedź. Wszystkie te pierwiastki mają bezpośredni wpływ na kondycję naszych włosów, a ich niedobór objawi się matowymi i kruchymi włosami. Takie włosy nie lśnią…

Pielęgnacja

Włosy nie lubią gorącego powietrza. Łuski przesuszonych włosów nie domykają się, przez co są one szorstkie, matowe, łamliwe. Proste triki w postaci chłodnej wody do płukania włosów, niższej temperatury powietrza suszarki, zimnego nawiewu na koniec suszenia, czy odpowiedniego kierunku suszenia (zawsze z długością włosa, nie pod włos.) pomogą naszym włosom uzyskać blask. Świetnie działa także odpowiednie i częste szczotkowanie (pisaliśmy o tym w poprzednim artykule tutaj: https://pracujemyzpasja.pl/szczotkowanie-wlosow/).

Kosmetyki

Szereg środków wspomaga nas w dbaniu o atrakcyjny wygląd włosów. Pamiętajmy o właściwym ich doborze i stosowaniu. Wybierzmy szampony o jak najbardziej naturalnym składzie dopasowanym do rodzaju naszych włosów. Zadbajmy, by w składzie były proteiny jedwabiu, regenerująca keratyna, odświeżające ekstrakty z owoców cytrusowych (https://pracujemyzpasja.pl/produkt/colorsave-color-protect-shampoo-conditioner/). Stosujmy odżywki, ale z głową: zadbajmy o ich odpowiedni skład i nie przesadzajmy z ilością. Nadmiar odżywki lub jej niewłaściwe stosowanie dadzą odwrotny od zamierzonego efekt- włosy będą obciążone i nieatrakcyjne w wyglądzie. Szybkie wygładzenie i natychmiastowy połysk zapewnią preparaty z jedwabiem, woski, spray nabłyszczający (https://pracujemyzpasja.pl/produkt/glosstyl/). Świetne efekty wizualne zapewni także umiejętnie przeprowadzany zabieg olejowania włosów. Stosując go regularnie zapewniamy naszym włosom nie tylko lśniący wygląd, ale także poprawę struktury włosa, jego odżywienie i odpowiednie nawilżenie i ochronę.