Jak rozpoznać, że włosy są zniszczone?

Zniszczone włosy są zazwyczaj suche i matowe, mają rozdwojone końcówki, łatwo się łamią, bardzo ciężko je ułożyć. Porowaty i połamany włos nie przepuszcza po całej swojej długości składników odżywczych i wody, dodatkowo skręty tworzą barierę (dlatego w szczególności włosy kręcone tak łatwo się wysuszają). O osłabieniu włosów świadczy też nadmierne ich wypadanie.

Co szkodzi naszym włosom?

Do najważniejszych czynników powodujących zniszczenie włosów można zaliczyć:

– pielęgnacja niedopasowana do rodzaju włosów,

– nieodpowiednia dieta – uboga w tłuszcze,

– niekorzystne czynniki atmosferyczne tj.: wiatr, słońce, mróz,

– zanieczyszczenie powietrza (spaliny, smog),

– słona lub chlorowana woda,

– brak nawilżania,

– nieumiejętne farbowanie lub rozjaśnianie,

– zbyt częste wiązanie włosów,

– nadużywanie lokówki, suszarki i prostownicy,

Kosmetyki dla zniszczonych włosów

Jeśli masz zniszczone włosy, a Twoim głównym problemem są rozdwojone końcówki, przy każdym myciu głowy płucz je chłodną wodą. Włosy rozczesuj grzebieniem przed spłukaniem odżywki lub maski – spowoduje to zamknięcie łuski włosa.

W naszej hurtowni fryzjerskiej dostępny jest pełen wachlarz kosmetyków pielęgnujących do włosów zniszczonych. Idealną linią stworzoną do włosów suchych i zniszczonych jest cała seria kosmetyków z olejkiem z siemienia lnianego SDL marki KLERAL System.

W ofercie naszej hurtowni fryzjerskiej dostępne są następujące kosmetyki z linii SDL:

– Maska Semi di Lino pojemność 250ml/1L to intensywna pielęgnacja do włosów zniszczonych i pozbawionych życia. Stworzona na bazie naturalnych substancji aktywnych głęboko odżywia, naprawia i chroni wszystkie typy włosów. Olej z siemienia lnianego wzmacnia i odbudowuje strukturę włosa, dając objętość i blask, rewitalizuje włosy suche i zniszczone, przy jednoczesnym działaniu odżywczym i ochronnym. Specjalna formuła do ochrony keratyny w strukturze włosa, o działaniu wygładzającym, chroni przed szkodliwym wpływem czynników atmosferycznych.

– Szampon Semi di Lino 300ml/1L dzięki bogactwu aktywnych składników pochodzenia roślinnego: oleju z siemienia lnianego, bogatego w kwasy OMEGA 3 regeneruje i wzmacnia strukturę włosa, reguluje produkcję sebum, odbudowuje naturalny film, rewitalizuje, chroni przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych tj. zimno, wiatr i smog. Przy regularnym stosowaniu włosy stają się puszyste, miękkie i pełne blasku.

– Olejek ochronny SDL 30ml/300ml – Polecany przed użyciem prostownicy lub lokówki.

– Kryształki SDL 30ml zapobiegają efektowi plątania się włosów i nadają połysk przesuszonym włosom. Idealnie sprawdzą się przed użyciem lokówki lub prostownicy.

– Serum SDL 150ml to fluid z zawartością siemienia lnianego o delikatnej i lekkiej konsystencji oraz przyjemnym zapachu. Pozostawia włosy jedwabiście miękkie i lśniące.