fryzura męska

Fryzura męska, mucha i inne dodatki do ślubu

Fryzura męska też ma znaczenie

Fryzura męska w dniu ślubu ma znaczenie również dla pana młodego, chociaż mogłoby się wydawać, że to jedynie jego wybranka rezerwuje termin u stylisty. Ślub to bardzo wyjątkowy dzień w życiu wszystkich łączących się w pary ludzi. Zostaje on przecież uwieczniony na cennych fotografiach, które powstają z najpiękniejszych w naszym istnieniu sesji. I chociaż panowie nie okazują swojego przejęcia, to bywa, że przeżywają ten stan nawet bardziej emocjonalnie od kobiet. Jeszcze około kilkanaście lat temu mężczyźni nie poświęcali swojemu wizerunkowi tyle uwagi, co dzisiaj. I czynią to bez żadnej większej okazji. Więc szczególnie przed nadejściem tak uroczystej chwili należy się zastanowić na przykład nad dodatkowymi zabiegami pielęgnacyjnymi.

 

To jaka fryzura męska na ślub?

Ile głów tyle pomysłów, ile włosów tyle stylizacji. Trudno jednoznacznie określić jak ma wyglądać fryzura do ślubu. Chociaż w każdym sezonie królują oczywiście wybrane trendy modowe, to i tak najważniejszą kwestią jest dobre samopoczucie i podobanie się samemu sobie. Ale warto tutaj poradzić mężczyznom, że jednym z przygotowań przedślubnych powinno być odpowiednio wczesne zadbanie o kondycję swoich włosów. Dlatego panowie powinni zaopatrzyć się w dobrą jakościowo odżywkę i regularnie ją stosować, aby fryzura oprócz kształtu zachwycała również zdrowym i pięknym blaskiem. Temat samej fryzury najlepiej oddać w dłonie profesjonalisty. Doświadczony fryzjer stylista skoncentruje się nad dopasowaniem ścięcia do kształtu twarzy i głowy. I co najważniejsze nie należy czynić tego w przeddzień ślubu, a z odpowiednim np. dwutygodniowym wyprzedzeniem. Dlatego tak, ponieważ krótkie włosy tuż po strzyżeniu są bardziej sterczące i zdecydowanie trudniejsze w stylizacji.

 

Mucha, koszula, spinki

Kluczowym wyborem, rzecz jasna jest główny strój, jaki stanowić może klasyczny garnitur, smoking czy też frak plus oczywiście skórzane obuwie. Ale to detale robią największe wrażenie i dopełniają całej stylizacji. Biała koszula ślubna to najbardziej pospolity odcień czyli po prostu klasyka. Panowie, którzy chcą podkreślić walory swojej sylwetki zdecydowanie powinni sięgnąć po wersję slim z mankietem na gustowne spinki. A tych do wyboru, do koloru, jest naprawdę w czym przebierać. Pozostaje jeszcze muszka. To ona stanowi przysłowiową wisienkę na torcie. Obecnie muchy męskie przeżywają prawdziwy renesans i kuszą najróżniejszą paletą barw i wzorów. Dodają elegancji, wytworności, a niekiedy nawet przykuwają wzrok swoją ekstrawagancją, jak na przykład ostatnie drewniane hity. Ba istnieją nawet muchy w kształcie drewnianych nożyczek, dedykowane specjalnie fryzjerom. Wszystkie wspomniane elementy powinny stanowić spójną całość i wyrażać osobę, w tym przypadku pana młodego, zgodnie z jego stylem i charakterem.

 

Perfekcyjna fryzura męska i mucha to nie wszystko…

Elegancki mężczyzna to pachnący mężczyzna. Zapach również ma bardzo istotne znaczenie. Być może nie każdy pan na co dzień lubuje się w wyrafinowanych perfumach. Ale w dniu ślubu stosownie ciepły i męski zapach to obowiązek. Dzięki niemu facet staje się bardziej atrakcyjny, a odpowiednio dobrane nuty przywołujące miłe skojarzenia dodają pewności siebie. Warto tylko pamiętać, aby swoim zapachem nie stłumić perfum wybranki. Przybyli goście zawsze z podziwem zawieszają wzrok na pani młodej, ale również nie umyka ich uwadze stojący obok dżentelmen. Jego ubiór, fryzura, maniery i uśmiech również dodają blasku przyszłej żonie. Wszystko naprawdę ma znaczenie. Dlatego warto przemyśleć swoje wybory, a może skorzystać z pomocy doświadczonych fachowców, zasięgnąć ich porady? Bo w tym dniu każdy marzy o perfekcyjnym wyglądzie.