Włosy farbowane – pielęgnacja

Która z nas nie farbowała włosów? Niewiele kobiet może odpowiedzieć ‘ja’. Koloryzacja potrafi zdziałać cuda. Nasze włosy po zabiegach farbowania wyglądają zdrowo, lśnią, mienią się odcieniami i czujemy się jak nowe. Zapominamy czasem, że koloryzacja to głęboka ingerencja w strukturę włosa i chociaż środki do jej przeprowadzania i technologie są coraz bezpieczniejsze dla włosa, to wciąż włosy potraktowane farbami wymagają specjalistycznej pielęgnacji, by efekt koloryzacji był trwały, a i same włosy zostały wzmocnione i dopieszczone.

Szampony do włosów farbowanych

Włosy farbowane wymagają specjalistycznych kosmetyków do pielęgnacji. Szampony dedykowane dla włosów po koloryzacji charakteryzują się dużą zawartością substancji nawilżających. Są one niezbędne dla odbudowy struktury włosa, co skutkuje jego wzmocnieniem. Zapewniają także efekt wygładzenia, przez co włos nabiera połysku. Bogactwo substancji odżywczych w szamponach do włosów farbowanych wspomaga naturalną regenerację włosa, a także zapobiega mechanicznym uszkodzeniom, na jaki narażone są włosy farbowane. Ważna jest także obecność w składzie szamponu filtrów UV, które chronią nie tylko włos, ale i zapobiegają rozkładowi pigmentów koloryzujących. Dla włosów farbowanych polecamy z naszej oferty szampon Togethair, którego stosowanie pomaga zachować kolor na włosach farbowanych na dłużej, przy jednoczesnej głębokiej pielęgnacji.

Odżywki do włosów farbowanych

Stosowanie odżywek dla farbowanych włosów wspomagających działanie szamponów jest zabiegiem wręcz koniecznym.  Ich zadanie to wspomaganie regeneracji włosa i ochrona przed wypłukiwaniem koloru. Składniki, najlepiej naturalnego pochodzenia, zawarte w odżywkach zapewniają intensywne nawilżenie i wygładzenie struktury włosa. Sprawia to, że są one mniej narażone na mechaniczne uszkodzenia przy rozczesywaniu i zabiegach stylizacyjnych.

Maski do włosów farbowanych

Maski, dzięki swojej formule stosowania i skoncentrowanej ilości składników odżywczych, nawilżających i ochronnych stanowią dodatkowy element pielęgnacji włosów farbowanych. Polecane są szczególnie dla tych włosów, które utraciły blask, są łamliwe i trudne do ułożenia. Zarówno skład, jak i sposób stosowania zapewniają maksymalne efekty nawilżenia, odżywienia i wygładzenia struktury włosa. Zapobiegają także wymywaniu pigmentu z wnętrza włosa. Składniki maski takiej jak  nasza  działają nie tylko na strukturę włosa, ale także na skórę głowy, oczyszczając ją, pielęgnując i stymulując mieszki włosowe do produkcji nowych włosów.

Produkty do stylizacji włosów farbowanych

Włosy farbowane przede wszystkim chronimy przed działaniem temperatury i promieni UV, które powodują rozkład pigmentu i utratę koloru. Pamiętajmy więc o kosmetykach termoochronnych, które zabezpieczą osłabioną strukturę włosa przed działaniem wysokiej temperatury suszarki czy prostownicy. Zawarte w nich składniki odżywcze nadadzą włosom blasku i objętości.