Medycyna estetyczna

Medycyna estetyczna i jej rosnąca popularność

Medycyna estetyczna dla kobiet i dla mężczyzn

Medycyna estetyczna ostatnimi laty stała się bardzo popularna. Być może większość z nas przypisuje ją jako dziedzinę, którą interesują się wyłącznie kobiety. Otóż mężczyźni równie chętnie korzystają z bardzo szerokiej oferty zabiegów, dzięki którym mogą zwalczyć swoje kompleksy i poprawić samopoczucie. Oczywiście inną kwestią są rodzaje wykonywanych w gabinetach zabiegów. Wiadomo, że są takie, z których najczęściej korzystają kobiety, a są też takie, gdzie skupienie jest równe wśród obu płci. Fakt, że coraz częściej korzystamy z tego rodzaju usług wynika rzecz jasna z większej świadomości dbania o swoje zdrowie oraz wygląd. Ale drugim istotnym czynnikiem jest rozwój obecnej technologii. Nowe rozwiązania na przykład aparaturowe powodują, iż zabiegi są szybkie, bezbolesne i co najważniejsze nie niosą ryzyka poważnych powikłań. Należy jedynie wybrać dobry gabinet, jak Lift BeautyMedycyna Estetyczna Rzeszów, w którym pracuje wykwalifikowany personel z wieloletnim doświadczeniem. Warto zauważyć, że liczba klientów w branży beauty wzrasta każdego roku.

Jakie zabiegi wybierają najczęściej Klienci gabinetów medycyny estetycznej?

Zainteresowanie medycyną estetyczną wynika z wielu różnych powodów. Większość decyduje się na wybrane kuracje, aby podnieść własną samoocenę. Inni wybierając zabiegi odmładzające kierują się większą szansą na znalezienie partnera w dojrzałym już wieku. Ciekawym też powodem na pewno jest zachowanie młodego wyglądu w celu jak najdłuższego utrzymania się na rynku pracy. A oto najczęściej wybierane i najbardziej popularne w ostatnich latach zabiegi stale rozwijającej się medycyny estetycznej:
zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego, który m.in. pozwala zredukować zmarszczki, powiększyć i modelować kształt ust czy też poprawić owal twarzy;
zabiegi z wykorzystaniem botoksu – idealnie sprawdzają się zwłaszcza w przeciwdziałaniu powstawania zmarszczek, w leczeniu bruksizmu i nadpotliwości;
– leczenie trądziku i zmian potrądzikowych;
– różne zabiegi z wykorzystaniem lasera nie tylko w celu odmładzania skóry i usuwania zmarszczek, ale również w celu usuwania blizn, rozstępów, usuwania zbędnego owłosienia, a także redukcji przebarwień.