Mycie włosów i skóry głowy jako element higieny osobistej

Mycie włosów i skóry głowy podobnie jak i całego ciała stanowi niewątpliwie element dbania o higienę osobistą. Dlatego też od niepamiętnych czasów ma ono niezwykle ważną funkcję w naszej kulturze. W pierwszej kolejności czynność ta wykonywana jest na pewno nie tylko ze względów estetycznych, ale przede wszystkim zdrowotnych. Doskonale wiemy, że oczyszczona skóra nie stanowi korzystnych warunków dla rozmnażania się mikroorganizmów chorobotwórczych. Natomiast czyste i wypielęgnowane włosy decydują o naszym zadbanym wyglądzie. A jakie zanieczyszczenia najczęściej występują na naszej głowie? Są to na pewno kurz, resztki kosmetyków, np. lakieru i najbardziej doskwierające nam przetłuszczenie włosów. Stan ten jest oczywiście zasługą nadczynności gruczołów łojowych. W efekcie kumulacji tych czynników nasza fryzura wygląda nieestetycznie, traci swój naturalny połysk i puszystość.

Mycie włosów w salonie fryzjerskim – dodatkowe atuty

Mycie głowy na co dzień wykonujemy w swoim domu i nie widzimy w nim nic nadzwyczajnego. Jednak, kiedy przebywamy w salonie fryzjerskim w sposób zauważalny odczuwamy różnice tej niby błahej czynności. Proces mycia w salonie czasem ma miejsce na przykład przed farbowaniem, aby uniknąć błędów nierównomiernego pokrycia farbą zanieczyszczonej powierzchni. Mycie ponadto kończy ów zabieg koloryzacji czy trwałej ondulacji. Pierwszym wyjątkowym wyróżnikiem mycia jest na pewno fakt, iż styliści podczas tego procesu używają profesjonalnych kosmetyków fryzjerskich, nie tylko pięknie pachnących, ale również poprawiających kondycję włosów. I najprzyjemniejszym zapewne jest w tym momencie masaż skóry głowy, który zdecydowanie odpręża i poprawia samopoczucie każdego Klienta.

Specjalna forma oczyszczania włosów – ciekawostka

Zapewne każdy z nas słyszał o jakimś nietypowym sposobie mycia włosów. Jednym z nich jest na przykład taki, gdzie zamiast klasycznego szamponu wykorzystuje się ziemię lawową, często pochodzenia marokańskiego. Sposób ten ma już bardzo długą tradycję, a wywodzi się z Afryki Północnej. Niebywałą zaletą tego daru natury jest niezwykle łagodne działanie. Dodatkowo nie zawiera on konserwantów, czy też środków powierzchniowo czynnych stanowiących podstawowy składnik szamponów. Stąd też ziemia lawowa może być dobrym wyborem dla osób cierpiących na problemy skórne albo dla alergików.