Proste fryzury, a jednocześnie efektowne?

Proste fryzury najczęściej sprawdzają się podczas znanej już wszystkim z doświadczenia porannej walki z czasem. Zwykle po przebudzeniu mamy całe mnóstwo czynności do wykonania, takich jak chociażby: toaleta, makijaż, śniadanie, czy pakowanie torebki bądź plecaka. Dlatego też, jeżeli nie ustawimy budzika z odpowiednim zapasem czasowym, przed wyjściem do pracy lub szkoły możemy zapomnieć o wyszukanej i fantazyjnej fryzurze. Pozostają nam jedynie szybkie, proste i sprawdzone upięcia. Ale czy w takowych nie możemy wyglądać równie zjawiskowo?

Proste fryzury – włosy krótkie i długie

Wydawać by się mogło, iż właścicielki krótkich włosów mają znacznie mniejszy potencjał tworzenia różnorakich fryzur. Z tym oto stwierdzeniem nie do końca trzeba się zgodzić. Istnieje przecież multum różnych inspiracji i możliwości. Wiele podpowiedzi można znaleźć na przykład na jednym z serwisów społecznościowych, jakim jest Pinterest. Tak więc wystarczy odrobina inwencji twórczej i fantazji, aby móc szybko i łatwo tworzyć niepowtarzalne uczesanie każdego dnia. Oczywiście podczas tych zabiegów bardzo pomocne okazują się profesjonalne kosmetyki fryzjerskie. Dzięki nim włosy wyglądają na zadbane, idealnie się układają i nie niszczą podczas codziennej stylizacji. Natomiast fryzury na długich włosach w pierwszej kolejności kojarzą nam się z typowymi upięciami w luźny kucyk lub szkolny warkoczyk. Warto jednak nie ograniczać się wyłącznie do tych klasyków, ponieważ istnieje mnóstwo prostych, a zarazem niebanalnych i ciekawych kombinacji fryzur na co dzień.

Łatwe i popularne fryzury na każdą okazję

Ponytail, czyli wysoki kucyk, a praktycznie ponadczasowy hit! Zawsze wygląda dobrze i z klasą, niczym wprost z profesjonalnego wybiegu mody. Zbierając włosy na czubku głowy można związać je gumką, ozdobić elegancką wstążką lub okręcić pasmem włosów.

Luźny kok na dole na ratunek bad hair day? Czemu nie. W końcu to ponadczasowe urokliwe upięcie włosów długich, zdecydowanie jedno z najwygodniejszych zarówno w domu, jak i w pracy. Zakręcając kucyk wokół własnej osi w prosty sposób można okiełznać fryzurę za pomocą gumki bądź wsuwek, również ozdobnych.

Liryczny warkocz zapleciony luźno i jednocześnie nonszalancko pozwala wykreować fryzurę romantyczną, a także elegancką. Ponadto warto postawić na taki splot w roli głównej również w innych stylizacjach. Przykładowo wbrew pozorom bardzo szybko można zrobić opaskę z warkocza, która idealnie skomponuje się z dziewczęcą urodą. Warto dodać, iż luźne warkocze i ciasne warkoczyki od bardzo dawna rządzą w modzie i zapewne jeszcze długo w niej pozostaną.