salon z pasją

Salon z pasją – o czy marzą fryzjerzy?

Salon z pasją, czyli spełnienie każdego stylisty fryzur

Salon z pasją – jest to marzenie każdego, kto czuje powołanie w zawodzie fryzjera. Taki własny, idealny, czyli miejsce, w którym można spełniać własne ambicje zadowalając jednocześnie klientki i klientów. Wszyscy szczęśliwi w jednym miejscu – czy to nie wspaniała wizja przyszłości? Właśnie takie wyobrażenie o swojej przyszłości przeżywają uczniowie szkół o profilu fryzjerskim, a później ich absolwenci. Oczywiście na tym etapie nie każdy zdaje sobie do końca sprawę z tego, że proces tworzenia profesjonalnego salonu musi przejść długą i jednak niełatwą drogę. Zakład fryzjerski w pierwszej kolejności musi spełniać określone wymogi BHP i prawa budowlanego oraz odpowiadać właściwym przepisom sanitarnym. Równie istotny pozostaje fachowy personel, który poza szeroką wiedzą i umiejętnościami powinien również posiadać cechy, którymi zjedna sobie stałą klientelę. Tak więc do pewnej renomy dochodzi się latami, głównie dzięki doświadczeniu i wypracowaniu swojej najlepszej wizji salonu fryzjerskiego.

Działalność salonu fryzjerskiego – podstawowe wymagania

Znalezienie odpowiedniej lokalizacji pod aktywność zakładu bywa czasem nie lada wyzwaniem. A kiedy już uda się znaleźć odpowiednią miejscówkę, czeka nas kolejny krok. Należy bowiem uzyskać zgodę na rozpoczęcie działalności od właściwego terytorialnie Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego. W tym celu trzeba złożyć wniosek zgłoszeniowy, wraz z informacjami dotyczącymi lokalu i panujących w nim warunków. Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia w danym lokalu należy wydzielić takie miejsca. Między innymi takie, jak: szatnię, poczekalnię dla osób korzystających z usług, pomieszczenia sanitarno-higieniczne dla klientów i pracowników, pomieszczenie lub miejsce do przechowywania środków czystości, szafy do przechowywania preparatów kosmetycznych, a także miejsce na pojemniki, w którym będą przechowywane odpady. Bardzo istotne w salonie pozostają również procedury dotyczące dezynfekcji i sterylizacji. Natomiast chcąc podawać w swoim zakładzie napoje bezalkoholowe konieczne jest dostosowanie się do wymogów określonych w przepisach o warunkach zdrowotnych żywności i żywienia.

Salon z pasją to przede wszystkim profesjonalne wyposażenie

Nawet najlepszy i najbardziej kreatywny stylista fryzur w swoim zawodzie potrzebuje profesjonalnego sprzętu, który nie tylko ułatwia pracę, ale przede wszystkim umożliwia osiągniecie pożądanych efektów. Podobnie jest w każdym innym profilu działalności, czy to w gabniecie kosmetycznym czy w warsztacie samochodowym. Ponadto stylowy wystrój i fachowe zaopatrzenie wpływa na wizerunek i podkreśla charakter salonu. Jest to też wizytówka, która przykuwa uwagę i w pewien sposób przekazuje już pierwsze informacje na temat tego miejsca. I nie da się również ukryć, że na przykład wygodne meble zarówno w miejscu usługowym jak i w poczekalni zapewniają komfort obsługiwanych pań i panów. Dlatego też wychodząc naprzeciw oczekiwaniom potencjalnych klientów należy zainwestować w wysokiej jakości umeblowanie, sprzęt i narzędzia. Nie wolno jednak zapomnieć o funkcjonalności tych wymienionych! I warto pamiętać, podobnie jak podczas urządzania swojego domu, aby stworzyć przyjemną atmosferę, którą z pewnością docenią wszyscy odwiedzający nasz wymarzony salon.

Salon z pasją – warto zadbać o księgowość

Utworzenie salonu fryzjerskiego może mieć postać na przykład jednoosobowej działalności gospodarczej, spółki cywilnej czy spółki prawa handlowego: jawnej, komandytowej, komandytowo-akcyjnej, akcyjnej lub z o.o.. Zakładając swój salon ponadto należy dokonać wyboru jego formy opodatkowania. I jeszcze kilka istotnych pytań zrodzi się w naszych głowach np. dotyczących VAT-u, ZUS-u itd. Dlatego warto zasięgnąć porady w sprawdzonym biurze rachunkowym, np. KATRINES. Podobnie, kiedy nasz salon z pasją już w pełni prosperuje niezwykle istotna okazuje się profesjonalna pomoc księgowej. Dzięki której możemy zaoszczędzić czas, ale przede wszystkim cieszyć się prawidłowo prowadzoną księgowością. Samemu zaś oddać się swojej pasji, jaką jest oczywiście stylizacja fryzur.