ślub

Ślub, czyli suknia, fryzura, tort i co jeszcze?

Ślub to jeden z najważniejszych i najpiękniejszych dni w życiu

 

Ślub, mimo iż traktowany jest jako jeden z najbardziej magicznych momentów, to sama jego organizacja stanowi niemałe wyzwanie dla nowożeńców. Zapewne też pochłania mnóstwo czasu, energii, a także przysparza wielu stresów. Czy jednak zawsze tak musi być? Czy można po prostu wrzucić na luz. Dobry plan jak zawsze to podstawa. Dlatego warto sporządzić sobie kompletną listę spraw do załatwienia. I zwyczajnie z dużą dozą cierpliwości zacząć działać, czerpiąc z tego przyjemność.

Od czego więc zacząć przygotowania do ślubu?

 

W pierwszym podejściu do tematu należy zdecydować się oczywiście na konkretny rodzaj ślubu, to jest konkordatowy bądź cywilny. Ponieważ każdy z nich generuje innego rodzaju formalności, jak na przykład w przypadku pierwszego wyboru zapowiedzi, czy też kurs przedmałżeński. Decydując się natomiast na zawarcie związku przed Urzędnikiem Stanu Cywilnego i nie licząc się zbytnio z kosztami można pokusić się o coraz bardziej popularną ostatnimi laty ceremonię w plenerze. Mając już uzgodnione powyższe można zacząć ustalać datę ślubu, która niestety bardzo często jest podyktowana przez tak zwane wolne terminy w kościele, urzędzie oraz domach weselnych i tym podobnych lokalach organizujących wystawne przyjęcia.

 

O czym jeszcze nie można zapomnieć organizując wymarzony ślub?

 

Oto przydatny wykaz najważniejszych czynności, które w wielkim skrócie należy ogarnąć odpowiednio wcześniej:

Lista gości to jeden z podstawowych punktów listy, a kolejny zaś stanowi wybór zaproszeń ślubnych, które również z wyprzedzeniem należy przekazać rodzinie i przyjaciołom. Oczywiście wśród zaproszonych obowiązkowo muszą się znaleźć świadkowie tejże ceremonii.

– Mając już wybrany lokal lub restaurację należy omówić szczegółowo menu oraz kwestie związane z ciastem i alkoholem. Nie wolno zapomnieć także o stylistyce i związanej z nią dekoracji sali i kwiatach.

– Nie lada wyzwanie stanowić będzie dalej wybór kreacji ślubnych. Chociaż czynności te zalicza się do tych najbardziej przyjemnych, a szczególnie wizytę w salonie sukien ślubnych.

Fotograf, kamerzysta i kapela tudzież DJ to również jedne z najczęściej zamawianych usług na tę okoliczność.

– W takim dniu dodatkowo należy zadbać o wyjątkowe uczesanie, stąd należy zarezerwować termin u dobrego stylisty fryzur.

– I rzecz jasna, jednym z najważniejszych atrybutów ślubu jest tort weselny, który można zamówić w dowolnej konfiguracji smaków i w przeróżnej budowie, np. piętrowej.