Utrwalanie fryzur

Sylwester nadchodzi i czeka nas zabawa! Szalona, mamy nadzieję! Ale co zrobić, by nasze misternie ułożone fryzury nie uległy destrukcji w wirze sylwestrowej zabawy? Zastosujmy odpowiednie utrwalenie!

Na rynku dostępny jest szereg kosmetyków pomagających w utrwaleniu wymodelowanej fryzury, by pozostała niezmienna całą imprezę. Począwszy od lakierów do włosów poprzez pianki, woski, gumy, pasty, żele, kremy. Wybór jest ogromny i by wybrać odpowiedni kosmetyk, trzeba wiedzieć jakie gwarantują one efekty i do jakich włosów je stosować.

Utrwalanie fryzur- krótki przegląd kosmetyków

Lakier do włosów. Najczęściej stosowany, lubiany przez fryzjerów za szybkie i trwałe efekty. W zależności od składu i formuły osiągniemy różne efekty. Pod uwagę musimy także wziąć rodzaj włosów, do jakich je zastosujemy. I tak dla włosów suchych i delikatnych doskonale sprawdzą się lakiery o średniej sile utrwalania. Włosy farbowane wymagać będą raczej lakierów nabłyszczających o średniej sile utrwalenia. Do poskromienia włosów kręconych i puszących się lakier elastyczny będzie idealny. Do utrwalenia misternych koków i upięć zastosować należy mocno utrwalający spray. Pamiętajmy, by nie nadużywać lakieru. Może to skutkować zniszczeniem włosów i ich matowieniem.

Pianki do włosów. Idealne do zastosowania dla włosów cienkich, a także kręconych. Oprócz nadania objętości i utrwalenia fryzury gwarantują także odżywienie i ochronę przed promieniami UV. Odpowiednia aplikacja ze szczególnym zwróceniem uwagi na ilość zastosowanego kosmetyku gwarantuje zarówno efekt uniesienia włosów u nasady, jak i podkreślenie skrętów loków.

Żel do włosów. Idealny do utrwalenia fryzur na włosach krótkich. Pozwala stworzyć trwałą i dynamiczną stylizację. Dzięki jego zastosowaniu uzyskamy doskonałe utrwalenie przy jednoczesnym dodaniu włosom masy i połysku. Świetnie sprawdzi się także do podkreślenia fal i dużych loków. Żele o różnym stopniu utrwalenia pozwalają na szerokie i wszechstronne zastosowanie w stylizacji włosów.

Wosk, pasta, guma, krem do włosów. Preparaty te poza stylizacją utrwalają fryzurę, a dzięki składowi dodatkowo pielęgnują włosy. Ważne, by tak jak żelu, używać ich z umiarem. Nieumiejętne zastosowanie może przynieść efekt odwrotny od zamierzonego. Nadmierna ilość spowoduje obciążenie włosów i efekt przetłuszczenia, a tego przecież nie chcemy.